Sylwester

6.jpg

Wojna w psim języku to najlepszy synonim słowa sylwester.

To już niedługo, dlatego dziś przypomnę Ci jak przygotować się do tego trudnego okresu.

WSPIERAJ MĄDRZE

Wciąż krąży mit jakoby zwierzak sam był w stanie poradzić sobie w tak stresującej sytuacji. Ja temu mówię NIE! Nic tak nie niszczy zaufania jak ignorowanie jego potrzeb i emocji. Daj mu się wtulić, kucnij i pozwól, aby schował się przy Tobie. Nie mów mu „ojej, nie bój się”, ani nie trzęś się nad nim. Bądź spokojna. Pamiętaj o tym, że pies odczuwa każdą Twoją emocję.

Podczas godziny zero włącz radio/TV i zasłoń okna, aby ograniczyć dźwięki z zewnątrz.

BAZA

Stwórz cichy, zaciemniony kącik. Psy, gdy się boją, same chowają się w takie miejsca (chyba każdy słyszał o psie, który chowa się w ciemnej łazience?). Już wcześniej przygotuj mu taką bazę i pokaż mu, że jest tam bezpiecznie (możesz podrzucać tam smakołyki lub zostawiać gryzaki). Wszystko jedno czy będzie to transporter, klatka kennelowa czy po prostu koc rozwieszony na krzesłach (w „godzinę zero” będziecie mogli być tam razem).

LEKI (PO KONSULTACJI Z TWOIM BEHAWIORYSTĄ/WETERYNARZEM)

Na rynku dostępne są różne leki, jednak aby zaczęły działać trzeba je podawać z odpowiednim wyprzedzeniem. Pamiętaj jednak - niektóre leki nie obniżają poczucia stresu, a jedynie otępiają. Co to oznacza? Pies w środku nadal odczuwa wszystko tak samo, ale jego ciało jest sparaliżowane. Czy tego chcesz dla niego? Uważnie przeczytaj ulotkę przed ich podaniem.

SPRZĘT

Nawet jeśli Twój pies nie boi się fajerwerków przygotuj podwójne zabezpieczenia na okres około sylwestrowy. Niech zawsze ma na sobie obrożę oraz szelki - koniecznie z adesatką! Smycz przypinaj do obu. Sylwester, nie bez przyczyny, nazywany jest dniem zaginionych piesków. Możesz temu zapobiec nie puszczając psa luzem, nawet jeśli na co dzień nie ma problemów z przywołaniem.

Słyszałaś o kamizelce uciskowej lub bandażowaniu psa? Poszukaj informacji na ten temat. To bardzo pomaga naszym psom przetrwać stresujące chwile.

TOALETA

Wyjdź na ostatni spacer najpóźniej o 20:00, kiedy jeszcze nie słychać tylu wystrzałów.

Rano wyjdź wcześnie, zanim wstaną imprezowicze.

Trzymajcie się blisko!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl